Programozott tananyag:
Körlevél fogalma
Körlevelet akkor használunk, ha létre szeretnénk hozni több azonos szövegrészeket tartalmazó dokumentumot (formalevelet, meghívót…), amelyek változó szövegrészeket is tartalmaznak (nevek, címek).
A körlevél készítése
A körlevél készítésének lépései: 1. A törzsdokumentum megírása; 2. A törzsdokumentumhoz kapcsolódó adatforrás elkészítése; 3. Összekapcsolás; 4. Egyesítés.
Körlevél típusai
Körlevél típusok: Borítékok, Címkék, Formalevelek, E-mailek, Címtár.
A törzsdokumentum
A törzsdokumentum a körlevelek készítésének kiindulópontja. A törzsdokumentum lehet egy levél, egy boríték …
Az adatforrás
Az adatforrás egy vagy több táblából állhat. Az esetek többségében egy adattáblával dolgozunk.
Az adatforrás elkészítése
Az adatforrás belső szerkezetének olyannak kell lennie, hogy az egyes adatok és a törzsdokumentum helyőrzői között kapcsolatot lehessen létrehozn
Az adatforrás betöltése
Ha elkészítettük az adatforrást és betöltöttük a törzsdokumentumot , akkor az adatforrás betöltése következik.
Új lista létrehozása
Ha nem készítettünk külső adatforrást, akkor az adatlistát a Wordben is összeállíthatjuk a Levelezés menüszalagon a Címzett kiválasztása gombra majd a Új lista létrehozása… menüpontra kattintva.
A címlista módosítása
A betöltött adatokat módosíthatjuk a Levelezés menüszalagon a Címzett szerkesztése gombra, majd a Körlevél címzettjei párbeszédpanelen a Szerkesztés gombra kattintva.
A címlista testre szabása
A Körlevél címzettjei párbeszédpanelen sorba rendezhetjük címlistánkat, kereshetünk benne és bejelölhetjük azokat a rekordokat, amelyeket nyomtatni szeretnénk.
Összekapcsolás
A törzsdokumentum és az adatforrás összekapcsolásánál adjuk meg hol akarjuk elhelyezni a törzsdokumentumban az adatforrás adatait.
Egyesítés
Idáig két darab dokumentumunk van a törzsdokumentum, és az adatforrás. A körlevél készítés utolsó lépésében létrejön egy harmadik is, az egyesítés révén, ha a Levelezés menüszalagon a Befejezés és egyesítés gombra kattintunk.