Az oldalmargók az oldalak szélei mentén látható üres területek. A szöveget és ábrákat általában a margók közötti nyomtatható területre helyezzük el. Egyes elemeket azonban a margókon kívülre is elhelyezkedhetnek. Ilyenek például az élőfejek, az élőlábak és az iniciálé.
A margók jellemzői a dokumentum típusától, elrendezésétől függnek. Például levél esetén nem használunk kötési margót, de egy könyv esetén igen.
Egyoldalas elrendezés esetén négy margót különböztetünk meg: bal oldali, jobb oldali, alsó és felső margókat. |
Kétoldalas elrendezés esetén egy oldalon szintén négy margó található: bal oldali, jobb oldali, alsó és felső margók, de itt a bal és a jobb oldalon lévő oldalak margói egymás tükörképei lesznek ezért megkülönböztetjük a külső és belső margókat is.
Kétoldalas elrendezés beállításához az Oldalbeállítás párbeszédpanel Több oldal listájából a Margó tükrözése elemet kell kiválasztanunk. Ekkor a belső margók egyforma szélesek lesznek, a külső margók szintén.
Külső margók: a bal oldali lap bal oldali margója és a jobb oldali lap jobb oldali margója.
Belső margók: a bal oldali lap jobb oldali margója és a jobb oldali lap bal oldali margója. |
Ha a dokumentumot bekötjük, akkor egy és kétoldalas elrendezés esetén is szükséges a kötésmargó beállítása. A kötésmargó alkalmazásával elkerülheti, hogy a dokumentum bekötésekor a szöveg valamely része fedésbe kerüljön.
A kötésmargó beállításához az Oldalbeállítás párbeszédpanel Kötésmargó elemébe kell megadnunk a kötésmargó szélességét. Egy oldalas dokumentum esetén megadhatjuk azt is, hogy a kötésmargó jobb vagy baloldalra kerüljön.